Invázne druhy drevín majú vlastnosti, ktoré vyžadujú celospoločenský systematický a koordinovaný postup ich odstraňovania a prevencie ich šírenia. Súčasne, invázne druhy majú veľmi málo prirodzených nepriateľov (predátorov, parazitov, chorôb), preto na ich odstránenie je potrebný cielený ľudský zásah.
Vyhláška o odstraňovaní inváznych rastlín definuje, že invázne nepôvodné druhy rastlín je potrebné odstraňovať ihneď v počiatočnom štádiu ich výskytu na danej lokalite, kedy je toto odstraňovanie najefektívnejšie. Spôsob, ako môže dôjsť k odstraňovaniu je vo veľkej miere ovplyvnený viacerými faktormi napr. spôsobom ich rozmnožovania, počtom, stanovišťom, veľkosťou lokality, fázou rastu. Odstraňovanie inváznych drevín v obci je spojené s viacerými faktormi ako dbať na ochranu majetku, života a zdravia obyvateľov, rešpektovať aj ochranu chránených druhov živočíchov a hniezdiacich druhov vtákov. Zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších zmien neukladá mestu povinnosť vysádzať za vyrúbané invázne druhy drevín náhradnú výsadbu.
V zimnom období sezóny 2024/2025 budú Technické služby mesta Galanta, ktoré sú správcom mestskej verejnej zelene pokračovať v postupnom odstraňovaní inváznych drevín. Výrub vzrastlých inváznych drevín sa bude realizovať v nasledovných lokalitách: ul.Hlavná,ul. Bratislavská, sídl. Nová Doba, mestská časť Hody,v závislosti od klimatických podmienok v mesiacoch december až február..Medzi najčastejšie invázne nepôvodné druhy patrí Javorovec jaseňolistý ( lat. Negundo aceroides) a Pajaseň žliazkatý (lat. Ailanthus altissima). V prílohe tohto článku sa nachádzajú ilustračné obrázky daných inváznych drevín